My :*
ustron-34
Goście:
 • Wszystkich wizyt: 154501
 • Dzisiaj wizyt: 10
 • Wszystkich komentarzy: 611
A tak sie zaczeło….
Lipiec 2015
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CO CIE INTERESUJE?

Do czego zmierza ???

Nie dawno Leptir zapytała się mnie co się stanie z Młodym jak zabraknie mi sił .images (1).jpg8888888888888

 No cóż sił powoli zaczyna już brakować i niestety ale przeraża mnie to . Syn jest ze mną na okrągło i mój wypoczynek jest tylko wtedy kiedy On śpi .

Ja też nie jestem zwolennikiem nadmiernego podawania leków ( obecnie podaje już i tak trzy razy dziennie ) a lekarz zalecił co trzy godziny , czyli pięć razy na dobę .

Jak nie uda mi się młodego człowieka odpowiednio  wy-rehabilitować  i nauczyć samodzielności to niestety czeka Go DPS . Mnie sama myśl przeraża a po Młodym wszystko spływa jak po kaczce .

Może robię nie najlepiej , ale tłumaczę Mu jak zachowanie Jego się nie zmieni to będzie źle i będzie musiał zamieszkać gdzie indziej .

Ponieważ teraz odwiedzam starszą osobę w domu opieki mogę spokojnie przypatrzeć się jak to wygląda . Z przykrością stwierdzam ale niestety jest to fatalne dla pensjonariusza miejsce . Mnie kojarzy się tylko z beznadzieją , pustką i wegetacją . W tym miejscu nie ma życia jest tylko smutek . Większości z nas  szpital kojarzy się źle , ale szpital to jeszcze super miejsce ,w porównaniu do domu opieki .

Oczywiście pobyt Młodego w takim miejscu jest ostatecznością ale nie mogę tego w przyszłości wykluczyć

Na razie zamierzam Mu zafundować terapię wstrząsową i zaprowadzić Go na odwiedziny do prababci – może to co zobaczy , pomoże Mu zrozumieć do czego zmierza ? 

4 Odpowiedzi na Do czego zmierza ???

 • ~leptir mówi:

  Hmmm nie wiem co powiedzieć, myslę, że terapia wstrząsowa nic nie da, wszak Młody ma ograniczone pojęcie o życiu i nic tego już nie zmieni, a tyle leków, które bierze też ma na to wpływ, pewnie go uspokajają i „wyłączają mózg” z realnego myslenia.
  Są sytuacje, które nas przerastają i możemy tylko prosic Boga o jak najdłuższe zdrowie…
  napiszę na priv
  buziaki

 • ~ME mówi:

  Niestety Jedna nie uważam, by terapia wstrząsowa była dobrym pomysłem. Młody odbiera świat swoim uszkodzonym mózgiem. Przykro mi :(

 • Próbuj, pokaz mu jak to wygląda w rzeczywistości. Może skłoni go to refleksji nad swoim postępowaniem.
  I rozmawiaj, dużo. Zawsze twierdziłam, że rozmowa jest lekarstwem na wszystko.

  http://malami123.blog.pl/

  • ~ME mówi:

   Malami – mało prawdopodobne, by dziecko z FAS zostało skłonione do refleksji. Jakbyś wiedziała coś o owym zaburzeniu to byś po prostu wiedziała, że nie uczy się na błędach i nie wyciąga wniosków. Niestety :(